15 wrzesień to MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI.

14 września 2018

W naszym przedszkolu z racji przypadającej soboty w tym roku Międzynarodowy Dzień Kropki obchodziliśmy 14 września.

Wszystkie dzieci i panie zawitały do przedszkola ubrane w kropki i kropeczki.

Dzień Kropki 15 września  to wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń, umacniania wiary we własne siły. Co roku gromadzi miliony dzieci i nauczycieli wokół historii Vashti, bohaterki "Kropki" Petera Reynoldsa.

"Kropka" to napisana oszczędnym językiem i pięknie zilustrowana historia dziewczynki, która nie wierzy w własne możliwości. Ta opowieść poruszyła serca wielu dorosłych, którzy czytając ją swoim dzieciom, uczniom, rozmawiają o talentach drzemiących w każdym z nas. Książka odniosła niebywały sukces i została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków, a nawet wydana alfabetem Braille’a! Stała się inspiracją do zorganizowania Międzynarodowego Dnia Kropki (International Dot Day).

Od kilku lat również w polskich szkołach w Dniu Kropki uczniowie rozmawiają o swoich talentach, mocnych stronach, dzielą się z innymi, a na pamiątkę pierwszej kropki Vashti powstają kolorowe kropkowe dzieła sztuki.

Data utworzenia:2018-09-14
Data publikacji:2018-09-14